صفحه نخست
ارتباط با ما
سؤالات متداول
نقشه سایت
موهای زائد
<
لیزر
 
 
صفحه مناسب چاپ

از بین بردن موهای زائد بدن از دیرباز مورد توجه پزشکان متخصص زیبایی و عموم مردم بوده است. روشهای قدیمی مانند تراشیدن یا کندن موها به طرق مختلف و استفاده از انواع داروهای موبر همگی اثر موقت دارند. الکترولیز (Electrolysis) روش نسبتاً جدیدتری است که میتواند در عرض چندین جلسه اثر دائمی داشته باشد. ولی سوزاندن تکتک موها با این روش وقتگیر و دردناک است و چندین ماه به طول میانجامد. در حال حاضر از الکترولیز تنها برای سوزاندن موهای سفید استفاده میشود که تنها راه درمان و از بین بردن موهای سفید میباشد.

امروزه لیزر به عنوان بهترین، مؤثرترین و سریعترین روش از بین بردن موهای ناخواسته جای خود را در سراسر دنیا باز کرده است. اشعه لیزر بدون آن که به سطح پوست آسیبی وارد کند وارد پوست میشود و جذب فولیکولهای مو میگردد. بدین ترتیب به طور همزمان صدها فولیکول مو تخریب میشوند. از دهه 1990 میلادی تاکنون درمان موهای زائد با لیزر پیشرفتهای چشمگیری کرده است به نحوی که امروز چندین نوع لیزر مختلف برای این امر وجود دارد.

انتخاب نوع لیزر بستگی به رنگ و نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای زائد و محل آن دارد. کلینیک لیزر مهرگان مجهز به چهار نوع لیزر Alexandrite، IPL، Diode، Elite است که امکان برطرف کردن موهای اضافه در تمامی نواحی بدن و در هر نوع پوستی را فراهم میکنند. این لیزرها ساخت کمپانی های Cynosure و Lumenis آمریکا هستند که مطرحترین کارخانههای سازنده لیزر دنیا میباشند و هر یک در نوع خود پیشرفته ترین محسوب میشود. در عین حال کاربرد غلط لیزر توسط افراد غیرمتخصص میتواند خطراتی هم به دنبال داشته باشد. از این رو لازم است که درمان با لیزر تنها توسط متخصصین و در مراکز درمانی مجهز صورت پذیرد. میزان پاسخ به درمان پس از 4 الی 6 جسله لیزر معمولاً بیش از 80% از موها میباشد.

قبل از عمل
 
بعد از عمل
 

انواع لیزرهای مورد استفاده جهت درمان موهای زائد:

1) لیزر الکساندریت Alexandrite (Apogee)

Alexandrite لیزر

لیزر الکساندریت دستگاهی است که ویژه از بین بردن موهای زائد با بالاترین کارآیی و حداقل عوارض تولید میباشد. این دستگاه قادر است موهای زائد بدن را از بین ببرد. به دلیل قابلیت انتخاب Pulse Duration بسیار متنوع میتوان به نحو مؤثری این نوع لیزر را هم برای موهای نازک و روشن و هم برای موهای ضخیم و تیره به کار برد. به علاوه دستگاه قابلیت تنظیم برای پوست روشن یا تیره را دارد.

درحال حاضر لیزر الکساندریت سریعترین، مؤثرترین و کمخطرترین لیزر موجود در دنیا برای درمان موهای زائد به شمار میرود. در یک زمان بسیار کوتاه (در حد هزارم ثانیه) نور لیزر با شدت بالا به پوست میتابد و به طور همزمان دهها فولیکول مو را تخریب میکند. اغلب موهای تخریب شده از سطح پوست پاک میشوند و مابقی موها در عرض 1 تا 2 هفته خود به خود ریزش پیدا میکنند. برحسب اینکه پزشک چه پارامترهایی را در دستگاه انتخاب نماید میتوان موهای زائد تمامی نواحی بدن (چانه، پشت لب، گونه ها، گوشها، پیشانی، گردن، دست و پا، زیربغل، سینه، شکم، پشت و یا ناحیه کشاله ران) را با این روش درمان کرد.

2) لیزر Diode (Lightsheer)

لیزر Lightsheer یا Diode نیز از پیشرفته ترین لیزرها جهت از بین بردن موهای زائد است که توسط شرکت Lumenis آمریکا ساخته شده و مورد تأیید FDA میباشد. این دستگاه نیز جهت درمان موهای زائد بهخصوص موهای ضخیم و تیره میباشد.

3) لیزر Elite

Alexandrite لیزر

لیزرهایی که در این دستگاه استفاده شده است؛ لیزر حالت جامد Alexandrite با قدرت بالا و طول موج 755 نانومتر، و لیزر حات جامد Nd:YAG با طول موج 1064 نانومتر است، Elite شامل مزایای هر دو لیزر Apogee و Acclaim در یک دستگاه لیزر انعطافپذیر است و با این طول موج یکی از بهترین انواع لیزر برای درمان تلانژکتازی وریدهای واریسی پا و صورت به شمار میرود

لیزرهای پزشکی به گونه ای طراحی شده اند که انرژی آنها به طور مستقیم به بافت هدف رسیده و به بافت اطراف آن آسیبی نرساند. به این نحوه کارکرد اصطلاحاً Selective Photothermolysis گفته میشود. با انتخاب دقیق طول موج، عرض پالس و Spot size میزان انرژی و سیستم خنک کننده، اثر لیزر روی بافت هدف به حداکثر رسیده و تأثیر آن بر بافتهای هم جوار بسیار کم میشود.

قبل از عمل
 
بعد از عمل
 
صفحه مناسب چاپ
   
 
www.mehreganlaserclinic.com © 2006-2013 All Rights Reserved --- Designed and Powered by ZAMAN