صفحه نخست
ارتباط با ما
سؤالات متداول
نقشه سایت
   
سوالات متداول
 
 
صفحه مناسب چاپ

 

Affirm سؤالات مربوط به

عوارض کار با لیزر Affirm چیست ؟

معمولاً عوارض ملایم شامل قرمزی و ورم مختصر میباشد که در طی چند ساعت تا یکی دو روز از بین میرود. برنزه شدن گذرا نیز ممکن است برای چند روز ایجاد شود که حتماً این حالت نیز بهبود می یابد.

تعداد جلسات درمان معمولا چقدر است ؟

معمولا بین 4 الی 6 جلسه درمان نیاز می باشد.

بعد از درمان آیا توصیه خاصی وجود دارد ؟

به جز کرمهای Post Laser (بهبود دهنده) و یک مرطوب کننده که بایستی مرتباً تکرار شود و کرم ضدآفتاب معمولاً توصیه خاصی وجود ندارد. در صورت نیاز پزشک متخصص شما، تجویز لازم را به شما خواهد کرد.

چگونه Affirm کار می کند ؟

لیزر Affirm با داشتن طول موج nm 1440 و با تکنولوژی فوق مدرن Fractuinal (Fraxel) به صورت مؤثر و در عین حال با حداقل عوارض سلولهای فیبروبلاست را تحریک کرده و با تولید کلاژن جدید باعث پوستی جوانتر و زیباتر خواهد شد.

آیا Affirm می تواند چین و چروک ها و بقیه مشکلات ناشی از گذر عمر بر روی پوست را درمان کند ؟

Affirm اختصاصاً برای همین کار طراحی شده است.

بازگشت به بالا


Tripollar سؤالات مربوط به

چه کسانی برای درمان با Radio Frequency (Tripollar) مناسب هستند ؟

از آنجا که Tripollar از هیچ اشعهای استفاده نمیکند و روش درمان فقط شامل گرم کردن بافت زیر پوست میشود، خانمها در هر سن و سال یا نوع پوستی میتوانند مراجعه کنند. اگر برای جوانتر شدن و احساس جوانی داشتن حاضرید، پس این درمان بیتردید برای شماست.

مقایسه Tripollar RF با دیگر روش ها چگونه است ؟

Tripollar RF در مقایسه با درمان های گذشته مثل Monopollar و Bipollar در درد کمتر و نتایج درمانی بهتر می باشد.

چند جلسه درمانی لازم است ؟

یک دوره درمان 6 تا 8 جلسه است. هر جلسه حداکثر به 20 دقیقه زمان نیاز دارد ( با توجه در ناحیه درمان). برای تداوم اثرات درمانی هر 4 تا 8 هفته یک جلسه درمان نگهداری نیاز است.

چه زمانی می توان نتیجه را مشاهده کرد ؟

پس از اولین درمان تقریبا در همه بیماران تاثیرات فوری قابل مشاهده است، بعلاوه تاثیرات دائمی را پس از یک دوره درمان کامل می توان دید.

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به كاشت مو

افراد مناسب برای كاشت مو چه كسانی هستند ؟

1- مردان با ریزش موی آندروژنتیک و یا مویی کم پشت
2- افرادی که به دنبال بیماریهای پوست سر و صدمات ناحیه سر و یا عمل جراحی قبلی در ناحیه سر و یا سوختگی دچار طاسی شده اند.
3- کسانی که به دنبال جراحی صورت، عمل لب شکری، ریش یا سبیل آنها به صورت خطی یا منطقهای دچار طاسی شده است.
4- افرادی که قبلاً برای بازسازی طاسی و کمپشتی از روشهای Flap و Punch استفاده کردهاند و از نمای غیرطبیعی آن نارضایتی دارند.

بازگشت به بالا


(Dysport) سؤالات مربوط به تزریق دایسپورت

بوتولینوم توکسین چیست؟

بوتولینوم توکسین یک ماده پروتئینی است که از حدود 20 سال قبل برای فلج کردن عضلات دچار گرفتگی توسط متخصصین اعصاب و چشم پزشکان مورد استفاده قرار میگرفته است. این ماده میتواند عضلات را به طور موقت به مدت 4 تا 6 ماه فلج کند. به این ترتیب چروکهای ناشی از انقباض عضلات سطحی صورت و گردن نظیر خطوط اخم ابروها (Frown Line)، خطوط عرضی وسط پیشانی (Tranverse Forehead Lines)، چروکهای شعاعی گوشه چشمها (Crow Feet)، چروکهای ظریف دور لبها (Perioral Lines) و خطوط وسط چانه (Mentalis Lines) از بین میروند. بهعلاوه با این تزریق میتوان افتادگی ابروها را نیز برطرف کرد و با بالابردن کنار ابرو یا قوس دادن به ابرو حالت جوانتر و شادابتری در صورت به وجود آورد. یکی دیگر از فواید دیسپورت آن است که ترشح غدد عرق را مهار میکند و بنابراین درمان بسیار خوبی برای تعریق بیش از حد دست و زیر بغل به شمار میرود.

تزریق چگونه انجام می شود ؟

تزریق دیسپورت نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی ندارد. تزریق با سوزن بسیار ظریف در زیر پوست و یا سطحی زیرپوست انجام میگیرد. هنگام عمل تنها سوزش مختصری احساس میشود که گذرا است. بلافاصله بعد از تزریق میتوانید به کار روزمره خود بازگرید. 3 تا 7 روز بعد از تزریق تأثیر آن ظاهر میشود. از تزریق تا 6 ماه هم چهره شما حالت خود را حفظ مینماید. تزریق دیسپورت اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود معمولاً هیچ عارضهای ندارد.

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به لیزر موهای زائد

لیزر چگونه موهای زائد را تخریب می کند ؟

اشعه لیزر به طور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد و با گرم کردن آن باعث تخریب مو می شود، بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف وارد شود .

آیا از بین بردن موهای زائد خطری دارد ؟

لیزر برای مدتی نزدیک به 15 سال برای درمان موهای زائد به کاررفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است. در کلینیک مهرگان تمامی جلسات درمان توسط متخصصین پوست زبده و با کمک تکنیسین های مجرب انجام می گیرد و آمار چند ساله مرکز نشان دهنده آن است که عوارض درمان بسیار نادر و گذرا بوده است.

آیا درمان موهای زائد با لیزر دردناک است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتماً این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است از یک ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضدآفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزکننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود.
موهای ناحیه مورد نظر قبل از لیزر اصلاح (Shave) نمایید. پس از درمان با لیزر از کرمهای مخصوصی که توسط پزشکان تجویز میشود استفاده کنید. به مدت 3 روز از اصلاح کردن موها خودداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملاً برطرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمانی بپرهیزید. تا 1 ماه پس از درمان باید از یک کرم ضدآفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. به راحتی امکان پذیر است.

چند جلسه درمان مورد نیاز است ؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر، تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد یک فولیکول مو از 3 مرحله آناژن (مرحله فعال)، کاتاژن (مرحله کندی رشد) و تلوژن (مرحله استراحت فولیکول) تشکیل شده است. اشعه لیزر در مرحله آناژن مو مؤثر است. عواملی نظیر سن، وزن، رژیم غذایی، وضعیت هورمونی و داروها روی چرخه رشد مو تأثیر میگذارند. مطالعات علمی نشان دادهاند که در اغلب افراد 4 تا 8 جلسه درمان به فواصل 6 تا 12 هفته برای بهدست آوردن نتیجه مطلوب لازم است. البته تعداد جلسات در هر فرد بسته به وضعیت خاص بدن وی ممکن است متغیر باشد.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان درمان در هر جلسه به تراکم موها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد. نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض 5 دقیقه درمان میشوند، در حالیکه درمان نواحی وسیعتر نظیر ساق پا بیشتر به طول میانجامد.

هزینه درمان با لیزر چقدر است ؟

در مقایسه با درمان های سنتی مانند موم (waxing) دستگاهای موکن (Epi Lady)یا کرمهای موبر که باید در تمام عمر فرد استفاده شوند، هزینه 4 تا 8  جلسه درمان با لیزر بالا به نظر نمیرسد. هزینه درمان به منطقه ای که درمان می شود بستگی دارد.

چه مناطقی از بدن با لیزر قابل درمان هستند ؟

به به دلیل تنوع دستگاه های لیزر در کلینیک لیزر مهرگان تمام نواحی بدن قابل درمان میباشند. نواحی عمده عبارتند از:

صورت شامل؛ پشت لبها، چانه و گردن، گونهها، دور ابروها، پیشانی، گوش، سینهها، وسط سینه، شکم، پشت، زیر بغل، ساعد، بازو، شانهها، ران، کشاله ران، خط مایو و باسن.

نوع پوست چه تاثیری در درمان دارد؟

در کلی لیزر در افرادی که پوست روشن دارند و بر روی موهای تیره و ضخیم مؤثرتر است. مطالعات نشان دادهاند لیزر Nd: Yag برای پوست سبزه کمتر اثر جانبی داشته و لیزر Alexandrite و Diode برای پوست روشن و همچنین پوستهای سبزه اثر خوبی دارند. با این وجود انتخاب نوع لیزر بسته به نظر متخصصین پوست صورت میگیرد.

کلینیک مهرگان با دارا بودن انواع مختلف لیزر برای درمان موهای زائد یکی از مجهزترین مراکز در نوع خود می باشد .

قبل از درمان با لیزر چه مراقبتهایی لازم است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید . بهتر است از 1 ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزه کننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود. موهای ناحیه مورد نظر را 2 روز قبل از لیزر اصلاح (shave)نمایید. پس از درمان با لیزر از کرم های مخصوصی که توسط پزشکان تجویز می شود استفاده کنید. به مدت 3 روز از اصلاح کردن مو ها خوداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا بر طرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان بپرهیزید . تا 1 ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به مزوتراپی

چه کسانی می توانند مزوتراپی شوند ؟

تمام افراد بین 75-18 ساله که خواهان کاهش وزن ، کم کردن سایز ، لاغری موضعی ، درمان سلولیت یا کاهش چین و چروک صورت بدون عمل جراحی هستند می توانند از مزوتراپی استفاده کنند .

چه کسانی نباید از مزوتراپی استفاده کنند ؟

 • خانمهای حامله
 • بیماران قند (دیابت وابسته به انسولین)
 • سابقه سکته مغزی
 • سابقه سرطان اخیر
 • اختلال انعقاد خون
 • بیمارانی که بدلیل بیماری قلبی چندین نوع دارو استفاده می کنند

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به جوان سازی پوست با لیزر تخریبی CO2

روند بهبود چگونه است ؟

2 تا 7 روز پس از انجام لیزر صورت متورم خواهد بود و سطح پوست دلمه خواهد بست در این مدت صورت باید روزی چند بار با آب و شوینده ملایم شسته شود و سپس کرم وازلین و یا Biafine روی محل مالیده شود . پس از 1 تا 2 هفته پوست مجددا بازسازی می شود و شما می توانید به کار روزمره خود بازگردید.

پس از انجام لیزر مختصری قرمزی در صورت ممکن است 1 تا 3 ماه باقی بماند، ولی پس از این مدت به تدریج از بین می رود.

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به جوان سازی پوست با سیستم غیر تخریبی IPL

آیا درمان با IPL عارضه دارد؟

پس از درمان پوست تا چند ساعت مختصری قرمز است ولی پس از مدت یک روز، قرمزی و تورم کاملا از بین می رود . درمان با IPL نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی ندارد و می تواند در هر زمان از سال انجام شود.


سؤالات مربوط به درمان سلولیت و چاقی با سیستم D-Actor

درمان D - Actor برای چه افرادی مفید است؟

تمام افرادی که با مشکل اضافه وزن یا افتادگی پوست، چاقی موضعی، شلی یا افتادگی پوست بر اثر حاملگی یا لیپوساکشن مواجه هستند، یا فقط می خواهند مشکل سلولیت را درمان کنند، می توانند از این درمان استفاده کنند. تمام این مشکلات تغییراتی هستند که به دلایل مختلف در بافت زیر پوست به وجود می آید. بنابراین خانمها در هر سن و سال یا نوع پوستی می توانند مراجعه کنند.

موارد کاربرد این دستگاه چیست؟

 • 1- درمان سلولیت
 • 2ـ کاهش سایز
 • 3- رفع تورم ناشی از انسداد لنفاوى
 • 4- تناسب اندام
 • 5- ماساژ درمانی
 • 6- درمان ناهموارى بعد از لیپوساکشن

موارد منع مصرف این دستگاه چیست؟

 • نارسایی جدی کلیه و کبد
 • التهاب حاد در موضع درمان
 • اختلالات شدید متابولیک
 • فلبیت و ترومبوز در عروق عمقی ساق پا
 • دیابتیها
 • خانمهای حامله و شیرده

بازگشت به بالا

صفحه مناسب چاپ
   
 
www.mehreganlaserclinic.com © 2006-2013 All Rights Reserved --- Designed and Powered by ZAMAN