كلینیك لیزر مهرگان
www.mehreganlaserclinic.com

 

Affirm سؤالات مربوط به

عوارض کار با لیزر Affirm چیست ؟

معمولا عوارض ملایم شامل قرمزی و ورم مختصر می باشد که در طی چند ساعت تا یکی دو روز از بین می رود. برنزه شدن گذرا نیز ممکن است برای چند روز ایجاد شود که حتما این حالت نیز بهبود می یابد.

تعداد جلسات درمان معمولا چقدر است ؟

معمولا بین بین 4 الی 6 جلسه درمان نیاز می باشد.

بعد از درمان آیا توصیه خاصی وجود دارد ؟

به جز کرم های Post Laser (بهبود دهنده) و یک مرطوب کننده که بایستی مرتبا تکرار شود و کرم ضد آفتاب معمولا توصیه خاصی وجود ندارد. در صورت نیاز پزشک متخصص شما، تجویز لازم را به شما خواهد داد.

چگونه Affirm کار می کند ؟

لیزر Affirm با داشتن طول موج 1440nm و با تکنولوژی فوق مدرن Fractional (Fraxel) به صورت موثر و در عین حال با حداقل عوارض سلول های فیبروبلاست را تحریک کرده و با تولید کلاژن جدید باعث پوستی جوان تر و زیباتر خواهد شد.

آیا Affirm می تواند چین و چروک ها و بقیه مشکلات ناشی از گذر عمر بر روی پوست را درمان کند ؟

Affirm اختصاصا برای همین کار طراحی شده است.

بازگشت به بالا


Tripollar سؤالات مربوط به

چه کسانی برای درمان با Radio Frequency (Tripollar) مناسب هستند ؟

از آنجا که Tripollar از هیچ اشعه ای استفاده نمی کند و روش درمان فقط شامل گرم کردن بافت زیر پوست می شود، خانمها در هر سن و سال یا نوع پوستی می توانند مراجعه کنند. اگر برای جوان تر شدن و احساس جوانی داشتن حاضرید، پس این درمان بی تردید برای شماست.

مقایسه Tripollar RF با دیگر روش ها چگونه است ؟

Tripollar RF در مقایسه با درمان های گذشته مثل Monopollar و Bipollar در درد کمتر و نتایج درمانی بهتر می باشد.

چند جلسه درمانی لازم است ؟

یک دوره درمان 6 تا 8 جلسه است. هر جلسه حداکثر به 20 دقیقه زمان نیاز دارد ( با توجه در ناحیه درمان). برای تداوم اثرات درمانی هر 4 تا 8 هفته یک جلسه درمان نگهداری نیاز است.

چه زمانی می توان نتیجه را مشاهده کرد ؟

پس از اولین درمان تقریبا در همه بیماران تاثیرات فوری قابل مشاهده است، بعلاوه تاثیرات دائمی را پس از یک دوره درمان کامل می توان دید.

بازگشت به بالا


سؤالات مربوط به كاشت مو

افراد مناسب برای كاشت مو چه كسانی هستند ؟

1- مردان با ریزش موی آندروژنتیك و یا موهای كم پشت
2- زنان باموهای كم پشت و نازك
3- افرادی كه به دنبال بیماری های پوست سر و صدمات ناحیه سر و یا عمل جراحی قبلی در ناحیه سر و یا سوختگی دچار طاسی شده اند.
4- افرادی كه به طور مادرزادی دارای ابرو و مژه كم پشت و یا فاقد آن می باشند.
5- كسانی كه به دنبال جراحی ناحیه صورت، عمل لب شكری، ریش یا سبیل آنها به صورت خطی یا منطقه ای دچار طاسی شده است.
6- كسانی كه به دنبال خالكوبی ابرو چند سال بعد دچار كم پشتی و طاسی ابرو می شوند.
7- افرادی كه قبلاً برای بازسازی طاسی و كم پشتی از روش های Flap و یا Punch استفاده كرده اند و از نمای غیرطبیعی آن نارضایتی دارند.

بازگشت به بالا(Dysport) سؤالات مربوط به تزریق دایسپورت

دایسپورت چیست ؟

بوتاکس یک ماده پروتئینی است که از حدود 20 سال قبل برای فلج کردن عضلات دچار گرفتگی توسط متخصصین اعصاب و چشم پزشکان مورد استفاده قرار می گرفته است . این ماده می تواند عضلات را به طور موقت به مدت 4 تا 6 ماه فلج کند . به این ترتیب چروکهای ناشی از انقباض عضلات سطحی صورت و گردن نظیر خطوط اخم بین ابروها (frown line) ، خطوط عرضی وسط پیشانی (transverse forehead lines) ، چروکهای شعاعی گوشه چشم ها(crows feet)، چروکهای ظریف دور لبها (perioral lines)، و خطوط وسط چانه  (mentalis lines)از بین میروند. به علاوه با این تزریق می توان افتادگی ابرو ها را نیز برطرف کرد و با بالا بردن کنار ابرو یا قوس دادن به ابرو حالت جوان تر و شاداب تری در صورت به وجود آورد.

یکی دیگر از فواید بوتاکس آن است که ترشح غدد عرق را مهار میکند و بنابراین درمان بسیار خوبی برای تعریق بیش ار حد کف دست و زیر بغل به شمار می رود .

تزریق چگونه انجام می شود ؟

تزریق دایسپورت نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی ندارد . تزریق با سوزن بسیار ظریف در زیر پوست و یا عضلات سطحی زیر پوست انجام می گیرد.

هنگام عمل تنها سوزش مختصری احساس می شود که گذرا است . بلافاصه بعد از تزریق می توانید به کار روزمره خود باز گردید. 3 تا 7 روز بعد از تزریق تاثیر آن ظاهر می شود . اثر تزریق تا 6 ماه باقی می ماند . پس از چند نوبت تزریق طول مدت اثر آن بیشتر می شود به نحوی که حتی پس از گذشت 6 ماه هم چهره شما حالت خود را حفظ می نماید .

تزریق دایسپورت اگر توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود معمولا هیچ عارضه ای ندارد.

بازگشت به بالاسؤالات مربوط به لیزر موهای زائد

لیزر چگونه موهای زائد را تخریب می کند ؟

اشعه لیزر به طور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد و با گرم کردن آن باعث تخریب مو می شود، بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف وارد شود .

آیا از بین بردن موهای زائد خطری دارد ؟

لیزر برای مدتی نزدیک به 15 سال برای درمان موهای زائد به کاررفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است. در کلینیک مهرگان تمامی جلسات درمان توسط متخصصین پوست زبده و با کمک تکنیسین های مجرب انجام می گیرد و آمار چند ساله مرکز نشان دهنده آن است که عوارض درمان بسیار نادر و گذرا بوده است.

آیا درمان موهای زائد با لیزر دردناک است ؟

یکی از مزایای دستگاههای لیزر کلینیک مهرگان آن است که نیازی به استفاده از داروهای بیحس کننده ندارند. زمانی که اشعه لیزر به پوست تابیده می شود تنها سوزش مختصری احساس می شود که آن هم توسط ژل های خنک کننده یا دستگاه های خنک کننده مخصوص به حداقل می رسد. با لیزر های موجود در کلینیک مهرگان درمان نواحی حساس نظیر بینی، گوشها و کشاله ران نیز به راحتی امکان پذیر است.

چند جلسه درمان مورد نیاز است ؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر، تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد یک فولیکول مو از 3 مرحله آناژن (مرحله فعال) کاتاژن (مرحله کندی رشد) و تلوژن (مرحله استراحت فولیکول) تشکیل شده است . اشعه لیزر در مرحله آناژن مو مؤثر است. عواملی نظیر سن، وزن، رژیم غذایی، وضعیت هورمونی و داروها روی چرخه رشد مو تاثیر می گذارند. مطالعات علمی نشان داده اند که در اغلب افراد 4 تا 8 جلسه درمان به فواصل 6 تا 12 هفته برای بدست آوردن نتیجه مطلوب لازم است . البته تعداد جلسات در هر فرد بسته به وضعیت خاص بدن وی ممکن است متغییر باشد.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان درمان در هر جلسه به تراکم مو ها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد. نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض 10 دقیقه درمان می شوند؛ در حالیکه درمان نواحی وسیع تر نظیر ساق پا بیشتر به طول می انجامد.

هزینه درمان با لیزر چقدر است ؟

در مقایسه با درمان های سنتی مانند موم (waxing) دستگاهای موکن (Epi Lady)یا کرمهای موبر که باید در تمام عمر فرد استفاده شوند، هزینه 4 تا 8  جلسه درمان با لیزر بالا به نظر نمیرسد. هزینه درمان به منطقه ای که درمان می شود بستگی دارد.

چه مناطقی از بدن با لیزر قابل درمان هستند ؟

به دلیل تنوع دستگاه های لیزر در کلینیک مهرگان تمام نواحی بدن قابل درمان می باشند. نواحی عمده عبارتند از :

صورت شامل پشت لبها – چانه و گردن – گونه ها – دور ابرو -  پیشانی – گوش – پستان – وسط سینه – شکم – پشت – زیر بغل – ساعد – بازو – شانه ها – ساق پا – ران – کشاله ران – خط مایو – باسن .

نوع پوست چه تاثیری در درمان دارد؟

در کل لیزر در افرادی که پوست روشن دارند و بر روی موهای تیره و ضخیم مؤثرتر است. مطالعات نشان داده اند لیزر Nd:YAG برای پوست سبزه و لیزر Alexandrite برای پوست روشن تر بهتر اثر می کنند . با این وجود انتخاب نوع لیزر بسته به نظر متخصصین صورت می گیرد.

کلینیک مهرگان با دارا بودن انواع مختلف لیزر برای درمان موهای زائد یکی از مجهزترین مراکز در نوع خود می باشد .

قبل از درمان با لیزر چه مراقبتهایی لازم است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید . بهتر است از 1 ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزه کننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود. موهای ناحیه مورد نظر را 2 روز قبل از لیزر اصلاح (shave)نمایید. پس از درمان با لیزر از کرم های مخصوصی که توسط پزشکان تجویز می شود استفاده کنید. به مدت 3 روز از اصلاح کردن مو ها خوداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا بر طرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان بپرهیزید . تا 1 ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

بازگشت به بالاسؤالات مربوط به مزوتراپی

چه کسانی می توانند مزوتراپی شوند ؟

تمام افراد بین 75-18 ساله که خواهان کاهش وزن ، کم کردن سایز ، لاغری موضعی ، درمان سلولیت یا کاهش چین و چروک صورت بدون عمل جراحی هستند می توانند از مزوتراپی استفاده کنند .

چه کسانی نباید از مزوتراپی استفاده کنند ؟

  • خانمهای حامله
  • بیماران قند (دیابت وابسته به انسولین)
  • سابقه سکته مغزی
  • سابقه سرطان اخیر
  • اختلال انعقاد خون
  • بیمارانی که بدلیل بیماری قلبی چندین نوع دارو استفاده می کنند

بازگشت به بالاسؤالات مربوط به جوان سازی پوست با لیزر تخریبی CO2

روند بهبود چگونه است ؟

2 تا 7 روز پس از انجام لیزر صورت متورم خواهد بود و سطح پوست دلمه خواهد بست در این مدت صورت باید روزی چند بار با آب و شوینده ملایم شسته شود و سپس کرم وازلین و یا Biafine روی محل مالیده شود . پس از 1 تا 2 هفته پوست مجددا بازسازی می شود و شما می توانید به کار روزمره خود بازگردید.

پس از انجام لیزر مختصری قرمزی در صورت ممکن است 1 تا 3 ماه باقی بماند، ولی پس از این مدت به تدریج از بین می رود.

بازگشت به بالاسؤالات مربوط به جوان سازی پوست با سیستم غیر تخریبی IPL

آیا درمان با IPL عارضه دارد ؟

پس از درمان پوست تا چند ساعت مختصری قرمز است ولی پس از مدت یک روز، قرمزی و تورم کاملا از بین می رود . درمان با IPL نیاز به هیچگونه آمادگی خاصی ندارد و می تواند در هر زمان از سال انجام شود.

بازگشت به بالا

l-rectangle.gif
www.mehreganlaserclinic.com © All Rights reserved 2006