شنبه الی پنجشنبه 9:00 تا 6:00 عصر

تزریق دسپورت

تزریق دیسپورت Dysport (بوتاکس)

بسیاری از خطوطی که با گذشت زمان در سطح پوست ظاهر می‌شوند در اصل خطوط دینامیکی (Dynamic Lines) هستند که بر اثر انقباض‌های مکرر عضلات صورت به‌وجود آمده‌اند. این خطوط بیش‌تر از همه در بین ابروها (خط اخم)، وسط پیشانی، خطوط عرضی و متعدد پیشانی و گوشه چشم‌ها ایجاد می‌شوند. امروزه بهترین درمان برای از بین بردن این خطوط تزریق بوتولینوم توکسین (Dysport) است. لازم به ذکر است تنها بوتولینوم توکسین که مجوز رسمی واردات در ایران را دارا است نوع Dysport آن است که در کلینیک لیزر مهرگان فقط از این نوع محصول استفاده می‌گردد.

دیسپورت چیست ؟

دیسپورت سمی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود مکانیسم اثر دیسپورت که متشکل از کمپلکس سم بوتولینوم نوع A و هما گلوتینین می باشد .

در مورد کاهش خطوط اخم ، فلج موقت در عضلات تزریق شده ایجاد می گردد ، که دو هفته بعد از تزریق اثر آن مشخص می شود و این اثر به مدت ۴ تا ۶ ماه ماندگاری داشته و هر چهار تا شش ماه یکبار قابل تکرار است. دیسپورت از انقباض عضلاتی که سبب ایجاد خطوط اخم می شوند جلوگیری می کند. شل شدن این ماهیچه ها موقتی بوده و بتدریج از بین می رود.

در خصوص کنترل تعریق بیش از حد ، می توان این دارو را زیر بغل و کف دست و پا تزریق نمود که ممکن است تا ۴۸ هفته اثر بخشی داشته باشد. البته این مدت زمان برای افراد مختلف متفاوت می باشد و هر ۱۲ هفته یکبار قابل تزریق می باشد.

مشاوره با متخصصین ما

کادر پزشکی متخصص و مجرب کلینیک تخصصی پوست و لیزر مهرگان پیوسته در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شما عزیزان است. به همین منظور میتوانید به صورت آنلاین از مشاوره پزشکان بهره مند شوید.

ساعات کاری

  • ویزیت و مشاوره 8 صبح تا 8 عصر
  • شنبه - چهارشنبه 9 صبح تا 8 عصر
  • پنجشنبه - جمعه تعطیل

آخرین مطالب