شنبه الی پنجشنبه 9:00 تا 6:00 عصر

لیزر Hifu

Hifu لیزر

کلاژن و الاستین، فاکتورهای اصلی حفظ قوام و الاستیسیته پوست هستند و افزایش سن، مصرف سیگار و کافئین، مواجهه با نور خورشید و استرس، از عوامل اصلی کاهش میزان ساخت کلاژن و الاستین در پوست و لایه SMAS هستند. این عوامل، در کنار تأثیر نیروی جاذبه زمین، موجب بروز شلی و افتادگی پوست خواهند شد.

 

قبل از عمل
 
بعد از عمل
 

SMAS لایه نازکی از جنس بافت همبند است که درست در زیر پوست و روی عضله قرار دارد. SMAS، لایه هدف در لیفتینگ به روش جراحی است و همان لایه ای است که جراحان در هنگام انجام جراحی لیفتینگ، با ایجاد برش جراحی، اقدام به کاهش مساحت این لایه مینمایند.
«علاوه بر جراحی، تنها سیستمی که میتواند موجب کاهش مساحت لایه SMAS شود، تکنیک دابلوتراپی است. دابلوتراپی، علاوه بر کاهش مساحت، میتواند موجب افزایش قوام و الاستیسیته SMAS نیز بشود که این امر، خود تأثیر بسزایی در لیتفینگ پوست صورت و گردن خواهد داشت».

دابلوتراپی چیست و چرا هر روز بر تعداد طرفداران آن در دنیا افزوده میشود؟ دابلوتراپی، که به لیفتینگ بدون جراحی یا هایفوتراپی (HIFU) نیز شهرت یافته است، جدیدترین روش لیفتینگ غیرتهاجمی در دنیا است، به طوریکه تأثیر درمانی این روش، قابل مقایسه با روشهای جراحی در دنیا میباشد. تأثیرپذیری چشمگیر دابلوتراپی، در کنار عدم بازگشت نتایج درمانی، فقدان دوره نقاهت و عدم وجود عوارض جانبی، موجب افزایش روزافزون طرفداران این روش درمانی شده است.
گروه بزرگی از طرفداران دابلوتراپی را هنرپیشه ها و افراد مشهور تشکیل میدهند. این افراد همواره به دنبال راهکارهایی هستند که در کنار دستیابی به لیفتینگ و جوانسازی مؤثر، چهره آنها را غیرطبیعی نکرده، تغییری در حرکت عضلات صورت در آنها به وجود نیاورد.دابلوتراپی تنها تکنیک غیرجراحی مختص لیفتینگ پوست است. این تکنولوژی به طور انتخابی، بر روی لایه اصلی مسؤل بالاکشیده شدن پوست (لایه SMAS) اثر میگذارد.
تا قبل از به روی کارآمدن دابلو، هیچ روشی، به جز روش جراحی، امکان دسترسی به لایه SMAS را نداشت، لذا تأثیر سایر روشها در بالا کشیدن پوست، تنها با افزایش مختصری در قوام و الاستیسیته پوست به وجود میآمد. خوشبختانه با به کار آمدن تکنیک دابلوتراپی، تنها افرادی مجبور به انجام لیفتینگ به روش جراحی هستند که افتادگیهای پوست در آنها موجب آویزان شدن شدید پوست صورت و گردن شده باشد.
در لیفتینگ به روش جراحی، پوست را برش داده، لایه SMAS را کشیده، اضافه آن، توسط برش جراحی جدا میشود. این روش بیشترین میزان لیفتینگ را ایجاد میکند اما با عوارضی نظیر غیرطبیعی شدن چهره، باقیماندن اسکار (خط برش جراحی)، امکان ریزش موهای سر در ناحیه برش و عوارض و خطرات ناشی از جراحی همراه میباشد.

دابلوتراپی چه کاربردهایی دارد:

 • لیفتینگ صورت و گردن
 • افزایش قوام پوست
 • جوانسازی
 • از بین بردن چین و چروک ریز، نظیر چروکهای ظریف اطراف چشمها
 • بالا کشیدن ابروها
 • رفع افتادگی پلکها با بالاکشیدن عضله پیشانی (فرونتالیس)
 • رفع افتادگی گردن
 • رفع افتادگی ناحیه تحتانی صورت (ساب منتال)
 • خوش فرم کردن V-Line (زاویه فک تحتانی)
قبل از عمل
 
بعد از عمل
 
 

 

مشاوره با متخصصین ما

کادر پزشکی متخصص و مجرب کلینیک تخصصی پوست و لیزر مهرگان پیوسته در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شما عزیزان است. به همین منظور میتوانید به صورت آنلاین از مشاوره پزشکان بهره مند شوید.

ساعات کاری

 • ویزیت و مشاوره 8 صبح تا 8 عصر
 • شنبه - چهارشنبه 9 صبح تا 8 عصر
 • پنجشنبه - جمعه تعطیل

آخرین مطالب