شنبه الی پنجشنبه 9:00 تا 6:00 عصر

سؤالات مربوط به لیزر موهای زائد

سؤالات مربوط به لیزر موهای زائد

لیزر چگونه موهای زائد را تخریب می کند ؟

اشعه لیزر به طور اختصاصی رنگدانه ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد و با گرم کردن آن باعث تخریب مو می شود، بدون آنکه هیچگونه آسیبی به بافتهای اطراف وارد شود .

آیا از بین بردن موهای زائد خطری دارد ؟

لیزر برای مدتی نزدیک به 15 سال برای درمان موهای زائد به کاررفته و در این سالها بی خطر بودن آن ثابت شده است. در کلینیک مهرگان تمامی جلسات درمان توسط متخصصین پوست زبده و با کمک تکنیسین های مجرب انجام می گیرد و آمار چند ساله مرکز نشان دهنده آن است که عوارض درمان بسیار نادر و گذرا بوده است.

آیا درمان موهای زائد با لیزر دردناک است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتماً این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. بهتر است از یک ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضدآفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزکننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود.
موهای ناحیه مورد نظر قبل از لیزر اصلاح (Shave) نمایید. پس از درمان با لیزر از کرمهای مخصوصی که توسط پزشکان تجویز میشود استفاده کنید. به مدت 3 روز از اصلاح کردن موها خودداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملاً برطرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمانی بپرهیزید. تا 1 ماه پس از درمان باید از یک کرم ضدآفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. به راحتی امکان پذیر است.

چند جلسه درمان مورد نیاز است ؟

تعداد جلسات درمان به ناحیه مورد نظر، تراکم موها و چرخه رشد مو بستگی دارد. چرخه رشد یک فولیکول مو از 3 مرحله آناژن (مرحله فعال)، کاتاژن (مرحله کندی رشد) و تلوژن (مرحله استراحت فولیکول) تشکیل شده است. اشعه لیزر در مرحله آناژن مو مؤثر است. عواملی نظیر سن، وزن، رژیم غذایی، وضعیت هورمونی و داروها روی چرخه رشد مو تأثیر میگذارند. مطالعات علمی نشان دادهاند که در اغلب افراد 4 تا 8 جلسه درمان به فواصل 6 تا 12 هفته برای بهدست آوردن نتیجه مطلوب لازم است. البته تعداد جلسات در هر فرد بسته به وضعیت خاص بدن وی ممکن است متغیر باشد.

هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان درمان در هر جلسه به تراکم موها و مساحت منطقه مبتلا بستگی دارد. نواحی کوچک نظیر چانه یا پشت لب در عرض 5 دقیقه درمان میشوند، در حالیکه درمان نواحی وسیعتر نظیر ساق پا بیشتر به طول میانجامد.

هزینه درمان با لیزر چقدر است ؟

در مقایسه با درمان های سنتی مانند موم (waxing) دستگاهای موکن (Epi Lady)یا کرمهای موبر که باید در تمام عمر فرد استفاده شوند، هزینه 4 تا 8  جلسه درمان با لیزر بالا به نظر نمیرسد. هزینه درمان به منطقه ای که درمان می شود بستگی دارد.

چه مناطقی از بدن با لیزر قابل درمان هستند ؟

به به دلیل تنوع دستگاه های لیزر در کلینیک لیزر مهرگان تمام نواحی بدن قابل درمان میباشند. نواحی عمده عبارتند از:

صورت شامل؛ پشت لبها، چانه و گردن، گونهها، دور ابروها، پیشانی، گوش، سینهها، وسط سینه، شکم، پشت، زیر بغل، ساعد، بازو، شانهها، ران، کشاله ران، خط مایو و باسن.

نوع پوست چه تاثیری در درمان دارد؟

در کلی لیزر در افرادی که پوست روشن دارند و بر روی موهای تیره و ضخیم مؤثرتر است. مطالعات نشان دادهاند لیزر Nd: Yag برای پوست سبزه کمتر اثر جانبی داشته و لیزر Alexandrite و Diode برای پوست روشن و همچنین پوستهای سبزه اثر خوبی دارند. با این وجود انتخاب نوع لیزر بسته به نظر متخصصین پوست صورت میگیرد.

کلینیک مهرگان با دارا بودن انواع مختلف لیزر برای درمان موهای زائد یکی از مجهزترین مراکز در نوع خود می باشد .

قبل از درمان با لیزر چه مراقبتهایی لازم است ؟

اگر سابقه تبخال دارید و یا مستعد بروز کلوئید (گوشت اضافی در محل زخمهای قدیمی) هستید حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید . بهتر است از 1 ماه قبل تا یک ماه بعد از لیزر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. در طول این مدت نباید از کرمهای برنزه کننده یا سالنهای مخصوص برنزه شدن استفاده شود. موهای ناحیه مورد نظر را 2 روز قبل از لیزر اصلاح (shave)نمایید. پس از درمان با لیزر از کرم های مخصوصی که توسط پزشکان تجویز می شود استفاده کنید. به مدت 3 روز از اصلاح کردن مو ها خوداری نمایید و تا زمانی که قرمزی و حساسیت پوست کاملا بر طرف نشده است از لیف زدن و مالش دادن ناحیه تحت درمان بپرهیزید . تا 1 ماه پس از درمان باید از یک کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید.